Estetik Diş Kaplama Neden Avantajlı?

estetik-dis-kaplama

Estetik Diş Kaplama Neden Avantajlı?

Kusursuz bir diş formuna yapısal olarak sahip olmak büyük avantaj. Ancak ne yazık ki hepimiz o kadar şanslı değiliz. Birçok kişi ana dişlerinde; renk, biçim ve sağlamlık bakımından mükemmel bir görsel uyumu yakalayamıyor. Diş kaplama prosedürlerinin bu kadar popüler olması azınlıkta olmadığınızın en büyük göstergesi. Günümüzde estetik diş hekimliği kapsamında uygulanan ve ana dişleri aratmayacak sağlamlıkta olan diş kaplama seçenekleriyle, dişlerde arzu edilen doğal ve mükemmel görseli elde etmek mümkün. Daha güzel ve daha estetik bir gülüşe sahip olmak ve bulunduğu ortamı gülüşüyle aydınlatmak isteyenler, diş kaplama prosedürünü sıklıkla tercih ediyorlar.

Dişlerinizin renginden hoşnut olmayabilirsiniz. Belki de; aralıklı olmalarından, aşınmış olmalarından ya da çapraşık görünümlerinden rahatsızsınız. Sağlam ana dişlerinizi koruyarak tüm bu sorunlara nasıl çözüm bulabileceğiniz konusunda kafanız biraz karışık olabilir. Tüm bu konularda tereddüt yaşayanlara estetik diş kaplamanın avantajlarından bahsetmek istiyoruz.

Diş Kaplamaları Doğal Görünümü Korur

Diş kaplaması prosedüründe diş hekiminizin yönlendirmesi çok önemlidir. Ağız yapınıza uygun, diğer dişlerle renk uyumunu koruyan bir uygulamanın yapay bir görselle sonuçlanması olası değildir. Tabi dişlerinizi işin uzmanına emanet ettiyseniz. Bazı hastalar renk ve biçim tercihlerinde doğal görünümden uzaklaşan seçimler yapabiliyorlar. Amacınız natürel bir görünüm elde etmekse yönlendirmelere kulak vermelisiniz.

Diş Kaplama Basit Ve Minimal İnvaziv Bir Prosedürdür

Diş kaplama, dişlerle ilgili estetik sorunların giderilmesinde en etkili seçenektir. Dişleriyle ilgili estetik bir düzenleme yaptırmak isteyenler en çok ana dişleri konusunda endişe duyarlar. Günümüzde estetik diş kaplamada en çok uygulanan yöntem porselen laminadır. Porselen laminalar, yaprak porselen olarak da adlandırılırlar. Porselen laminalar diğer seçeneklere nazaran daha minimal invazivdir. Diş yüzeyinde minik aşındırmalar yapılması yeterlidir. Bazı durumlarda aşındırmaya gerek duyulmaz. Ancak aşındırma yapılsa dahi bu işlem ana dişlere herhangi bir zarar vermez.

Diş Kaplamalar Dayanıklıdır Ve Bakımı Kolaydır

Tercih edilen kaplama seçeneğine göre dayanıklılık süreleri değişse de diş kaplama uygulaması uzun vadeli ve dayanıklı bir çözümdür. Özel bir bakım rutini gerektirmez. Ancak ağız hijyenine gereken özeni göstermediğiniz takdirde, kaplamalarınızın da dayanıklılığını riske atmış olursunuz. Günde iki kez dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak ve diş kontrollerini aksatmamak gerekir.

Diş Kaplamaları Leke Tutmaz

Diş kaplamasının en büyük avantajı leke tutmamasıdır. Zaman içerisinde parlaklığını yitiren kaplamalarınızı diş kontrolleri esnasında cilalatmanız, ilk yapıldığı halini tekrar yakalamanız için yeterlidir.

Diş Kaplamaları Hassas Dişler İçin Koruyucu Kalkan Vazifesi Üstlenir

Çatlak veya aşınmış dişler enfeksiyonlar karşısında savunmasızdırlar. Öte yandan diş hassasiyeti birçoğumuzun sıklıkla yaşadığı bir sorundur. Diş kaplama uygulaması tüm bu sorunlar karşısında dış etkenlere karşı koruyucu kalkan vazifesi görür.

Diş Kaplamaları Diş Ve Diş Eti Sağlığı İçin Güvenlidir

Diş kaplama materyallerinin dişlere ve diş etlerine zararı dokunup dokunmadığı merak konusudur. Porselen kaplamalar biyouyumludur ve sağlığınızı tehdit etmezler.

Estetik Diş Kaplama Prosedürü Özgüveni Artırır

Güzel bir gülümseme sihirli bir anahtardır. Birçok kapıyı açar. İş ortamınızda, sosyal hayatınızda, özel yaşamınızda ve ayna karşında kendinizle baş başa kaldığınızda kendinizi zirvede hissetmeniz için bir gülüşünüz yeter. Dişlerinden hoşnut olmadığı için ellerini ağzına kapatarak gülmek zorunda hisseden, özgürce kahkaha atmaktan imtina eden birçok kişi artık bunun şahane bir çözümü olduğunu biliyor. Bulunduğu ortamda fark edilmek ve fark yaratmak isteyenler gülüş tasarımının en estetik ve en etkili yöntemi olan diş kaplama uygulamasını tercih ediyorlar.