Q-Switch Lazer Teknolojisi İle Tanışın!

Q-Switch Lazer Teknolojisi İle Tanışın!

Uzun yıllardan bu yana istenmeyen tüylerin vücuttan uzaklaştırılması için lazer teknolojisine başvuruyoruz. Uygulama kolaylığı ve işlem sonrası kişilerin artan yaşam konforu, ilk aşamada lazer teknolojisi ile ilgili hissedilen kaygıları geride bıraktı. Lazer epilasyon özellikle koyu renkte ve sert yapıda olan vücut kıllarından kurtulmanın en güvenli yollarından bir tanesi. Ancak ince ve açık renkte tüyleri tanıma ve yok etme konusunda yetersiz kalıyor. Q-Switch lazer ile tüy sarartma yöntemi, lazer epilasyonla giderilemeyen ince tüyleri kozmetik bir sorun olmaktan çıkarıyor.

Q-Switch Lazerin Farkı Ne?

Q-Switch lazer, klasik anlamda bildiğimiz lazer cihazlarından daha gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Bu cihaz, hedeflenen bölgeye kısa sürede güçlü ve etkili atım yapabilir. Çevre dokuları etkilemez, sadece belirlenen bölgeye tesir eder.

Q-Switch Lazer Ne İşe Yarar?

Lazer teknolojileri içerisinde sıkça tercih edilmeye başlanan Q-Switch lazer; hem kozmetik hem de tedavi amaçlı kullanılabiliyor. İşte size Q-Switch lazerin en yaygın kullanım alanları:

  • Leke Tedavisi

Cilt lekesi görülme sıklığı gittikçe artan oldukça yaygın bir kozmetik sorun. Cilde doğal rengini veren melanosit hücrelerinin aşırı üretilmesi sonucunda ciltte lekeler meydana geliyor. Güneşin zararlı ışınlarına uzun süre maruz kalmak en büyük etken olsa da; hormon değişimleri, hormon ilaçları, gebelik ve genetik faktörler sebebiyle de cilt lekesi sorunuyla baş başa kalabiliyoruz. Q-Switch lazer; güneş hasarı, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, çil ve benzeri kozmetik sorunların giderilmesinde hızlı ve etkili sonuçlar sunabiliyor.

  • Anti Aging

Yaşlanma belirtilerini tersine çeviren uygulamaları anti-aging olarak nitelendiriyoruz. Q-Switch lazer, kolajen sentezini uyarma özelliğiyle cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlıyor.

  • Dövme Silme

Dövme kimi zaman pişmanlıktır. Ömür boyu bu izleri taşımak istemeyebilirsiniz. Leke tedavisi için uygun teknolojiye sahip lazer cihazları ile kalıcı olarak yapılan dövmeler silinebiliyor.

  • Epilasyon

Lazer uygulamasını belki de en çok bu yönüyle seviyoruz. Lazer epilasyon; zamanı çalan, görüntüyü bozan, can yakan epilasyon uygulamalarına büyük ölçüde son verdi. Ancak lazer cihazları özellikle de yüz ve çene bölgesindeki ince tüyleri tamamıyla yok etmede etkili olamıyorlar. Q-Switch lazer, tüylerdeki melanin miktarını azaltarak tüylerin renginde gözle görülmeyecek kadar bir açılma sağlıyor.

  • Tırnak Mantarı Tedavisi

Mantar, el ve ayak tırnaklarında meydana gelen yaygın bir enfeksiyon hastalığıdır. Tırnak yüzeyinde küçük lekelerin oluşmasıyla kendini belli eder. Tedavisi ertelendiğinde ise tırnaklarda şekil bozukluğuna yol açar. Koku ve kaşıntıya yol açan mantar, kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde düşüren bir hastalıktır. Topikal ve oral tedavilerle giderilmeye çalışan mantar enfeksiyonu, lazer yöntemiyle de tedavi edilebiliyor. Lazerle tırnak tedavisinin, sağlıklı tırnak oluşuncaya kadar tekrar edilmesi gerekebiliyor.

Q-Switch Lazer Uygulaması Ağrı Verir Mi?

Bu sorunun cevabı tedavinin şekli ve uygulandığı alana göre değişiklik gösterir. Tüm lazer uygulamalarında bir miktar ağrı hissedilebilir. Ağrının düzeyi ve hissedilme derecesi ise kişiden kişiye göre değişir. Hastanın işlem sürecini konforlu atlatabilmesi için lazer öncesi anestezik krem uygulanabilir veya işlem sırasında soğutma yapılarak ağrının etkisi azaltılabilir. Hastaların büyük bir kısmının bunlara ihtiyaç duymadığını, beklenenden daha az ağrı hissettiklerini söyleyebiliriz.

Q-Switch Lazer İle Cilt Lekelerinden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı; seans sayısı, uygulama süresi, hastanın cilt yapısı gibi faktörlere göre değişiyor. Gelişmiş lazer teknolojisi, cilt lekelerini büyük ölçüde giderebiliyor. Mevcut lekelerin görünümü üzerinde etkili sonuçlar sunabilen Q-Switch lazer, farklı nedenlerle yeniden gündeme gelebilecek leke sorunlarını önlemez. Ciltte leke oluşumuna yol açan nedenler araştırılmalı ve bu konuda gerekli tedaviler uygulanmalıdır.