40’lı Yaşlardaki Kadınlar En Çok Bu Estetik Tedavileri Tercih Ediyorlar

40li-yaslardaki-kadinlar-icin-estetik-tedaviler

40’lı Yaşlardaki Kadınlar En Çok Bu Estetik Tedavileri Tercih Ediyorlar

Zamanın, cilt kalitesi üzerindeki olumsuz etkileri, 40’lı yaşlarla birlikte daha net fark edilir hale geliyor. Gevşeme ve sarkma problemleri, kırışıklık, güneş hasarı gibi deformasyonlar bu dönemde daha çok göze çarpıyor. Tüm bunlar yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olsa da; bu durum; süreci yavaşlatmak, geciktirmek ya da mevcut görünümü iyileştirmek için tedbir alamayacağınız anlamına gelmiyor. Tıpkı her zaman yaptığınız gibi daha güzel görünmeyi seçebilirsiniz. İşte 40’lı yaşlarda en çok ihtiyaç duyabileceğiniz estetik tedavilerden bazıları:

  • Botoks

30 ve 40 yaş grubunun en popüler, en sevilen, en modası geçmeyen prosedürü. Mimik çizgilerinin bir numaralı düşmanı botoks; sinirden kasa giden sinyali, geçici olarak bloke etme prensibiyle çalışıyor. Kaz ayakları, göz çevresi kırışıklıkları, kaş çatma çizgileri, botoks uygulamasıyla pürüzsüz bir hal alabiliyor. Botoks uygulamasının 30’lu ve 40’lı yaşlarda daha çok tercih edilmesinin sebebi; çizgi ve kırışıklıkların bu dönemlerde belirginleşmeye başlamaları. Botoksun tek kozmetik faydası sadece kırışıklıkların görünümünü azaltmak değil. Hafif bir dokunuşla, bıçak altına yatmadan, daha kalkık bir buruna yine botoks enjeksiyonu sayesinde sahip olabilirsiniz.

  • Dolgu Uygulamaları

40’lı yaş grubunun en çok ihtiyaç duyduğu ve tercih ettiği estetik tedavilerden bir tanesi de dolgu uygulamasıdır. Yüz bölgesinde meydana gelen hacim kaybı, kırışıklık ve kıvrımlar için dermal dolguların desteği yeterli olabilir. Dudaklar, çene hattı ve yanak bölgesi için sıklıkla tercih edilen hyalüronik asit bazlı dermal dolgular; cildin nem dengesini sağlamak için de uygulanabilirler. Peki dermal dolgulara sadece yüz bölgesinde mi ihtiyaç duyuluyor? Zamanın cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden en çok nasibini alan bir diğer bölge eller. Dermal dolgu uygulaması; yıpranan, incelen, çizgilenen ve damarlı bir görünüme bürünen ellerin de daha genç ve güzel görünmelerini sağlıyor.

  • Cilt Kaldırma Ve Sıkılaştırma

Ciltte meydana gelen gevşeme ve sarkma problemlerinin ana nedeni kolajen kaybıdır. Cildin orta katmanı olan dermis tabakada bolca bulunan kolajen seviyesi,  20’li yaşların sonlarına doğru düşüşe geçiyor. Azalan kolajen, cildin dış tabakasını yani epidermisi; kuruma ve kırışıklık problemleriyle baş başa bırakıyor. Buna ek olarak, dış etkenler karşısında savunmasız kalan ciltte iyileşmeyen hasarlar oluşabiliyor. Sevindirici olan şu ki; estetik dünyasında kolajen sentezini uyarma özelliğine sahip birçok tedavi seçeneği mevcut. Botoks ve dolgunun yanı sıra; mezoterapi, PRP, iple yüz germe gibi tedavilerle ciltte lifting etkisi yaratılabiliyor.

  • Vücut Şekillendirme

Doğum, yaş, ani ve hızlı kilo kaybı, hormon dengesizliği gibi faktörlerin vücut formu üzerinde olumsuz etkileri vardır. 40’lı yaşlarda vücut şekillendirme prosedürlerine sıklıkla ihtiyaç duyuluyor. Peki, en çok rağbet gören vücut şekillendirme prosedürleri hangileri?

  • Anne Estetiği

Mommy makeover olarak tüm dünyada oldukça popüler. Kusursuz bir genetik mirası devralmadıysanız; gebelik ve doğum sürecinden deforme olmadan çıkma şansınız pek yok. Anne estetiğinin en gözde prosedürü ise karın germe ve meme estetiği.

  • Liposuction

Yaşla birlikte inatçı ve bölgesel yağların vücuttan atılması daha güç hale geliyor. Liposuction bir zayıflama prosedürü değil. Ancak vücudun belli bölgelerinde depolanmış yağlardan bu yöntemle kurtulmak kurtulmak mümkün.

  • Meme Estetiği

Anneliğin ve dişiliğin sembolü olan memeler; doğuma, yaşa veya kilo alıp vermeye bağlı olarak zaman içerisinde deforme olabiliyorlar. Daha dik, daha dolgun ya da daha küçük, daha biçimli memelere sahip olmak isteyen kadınlar, meme estetiği prosedürlerine yöneliyorlar.

  • Göz Ve Göz Çevresi Gençleştirme

Göz ve göz çevresi yaşlanmanın ilk görsel sonuçlarıyla tanıştığımız bölgeler. 40’lı yaşlarla birlikte göz ve göz çevresine yönelik estetik talepler artış gösteriyor.