Dudak Dolgusu Hakkında Şehir Efsaneleri Ve Gerçekler

Dudak Dolgusu Hakkında Şehir Efsaneleri Ve Gerçekler

Dudaklar yüz bölgesinde dişiliğin 1 numaralı sembolü. Birçok kadın; daha çekici ve dişi bir görünüm için değişime ilk olarak dudaklarından başlıyor. Dolgun, biçimli ve güzel dudaklar; çekici bir gülümseme ve ateşli bir öpüşme demek. Bu sebeple dudak dolgusunun en popüler estetik uygulamalardan bir tanesi olmasına şaşırmamak gerek. Dudak dolgusu, küçücük bir dokunuşla dahi yüz bölgesinin genel görünümü üzerinde büyük etkiler yaratılabilen bir prosedür. Ameliyatsız, ağrısız, kısa süreli ve minimum yan etkilere sahip konforlu bir işlem olması sebebiyle her geçen gün biraz daha fazla rağbet görüyor. Ancak ün kazanan, popüler hale gelen her estetik ve kozmetik uygulamada olduğu gibi dudak dolgusu için de birçok şehir efsanesinin üretildiğine tanıklık ediyoruz. Interliva ailesi olarak gerçekleri bildiğinizden emin olmak istiyoruz. Dudaklarınızın görünümünü iyileştirme konusunda bilinçli bir karar vermek ve doğru bilgiyi yanlış olandan ayırt etmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Efsane 1: Dudak Dolgusu Çok Acı Veren Bir İşlem!

Gerçek: Dudak dolgusu ağrılı bir işlem değildir. Bazı kişiler hiçbir ağrı hissetmezken; bazıları sadece hafif bir rahatsızlık hissedebiliyorlar. Bu durum, kişilerin ağrı toleranslarına göre değişebiliyor. İşlem sürecinin sıkıntısız atlatılabilmesi için lokal anestezik kremler de uygulanabiliyor. Enjeksiyon sonrası, işlem bölgesinde hafif bir batma ve hassasiyet oluşabiliyor. Ancak bu his kısa süre içerisinde kayboluyor.

Efsane 2: Dudak Dolgusu Dudaklarda Gevşeme Ve Sarkmalara Yol Açıyor!

Gerçek: Dudak dolgusu prosedürü dudaklarda herhangi bir gevşeme veya sarkma sorununa yol açmaz. Dudak dolgusu sıklıkla hyalüronik asit bazlı dermal dolgularla uygulanıyor. Hyalüronik asit bazlı dermal dolgular kolajen üretimini uyarma özelliğine sahip olduğu için avantajlı ve güvenli. İşlemin dayanıklılık süresi sona erdikten sonra bile; dudaklarda yarattığı canlılık ve sıkılık etkisi devam ediyor.

Efsane 3: Dudak Dolgusu Yapay Bir Görünüme Yol Açar!

Gerçek: Hyalüronik asit bazlı dermal dolgular işin uzmanları tarafından; dozunda ve doğru bir şekilde uygulandığı takdirde yapay bir görünüme yol açmazlar. Dudak implantları ya da yapay dolgular yapay bir görünüm riski taşırlar.

Efsane 4: Dudak Dolgusunda Son Pişmanlık Fayda Etmez!

Gerçek: Hyalüronik asit bazlı dudak dolgusu ortalama 8 ay kalıcılık etkisine sahiptir. Hatalı bir uygulama ya da memnuniyetsizlik yaratan bir görsel sonrası dudak dolgusu pişmanlığa dönüşmüşse bunu telafi etmek mümkündür. İşlemin etkisini yitirmesi beklenebilir veya hyaluronidaz ile dolgu maddesi eritilebilir.

Efsane 5: Dudak Dolgusunun Ciddi Yan Etkileri Var!

Gerçek: Dudak dolgusu işlemi sonrası, kişiden kişiye değişmekle birlikte, hafif düzeyde seyreden; kızarıklık, morarma, şişlik gibi yan etkiler gündeme gelebilir. Bu etkilerin 1-2 gün içerisinde geçmesi beklenir. Dudak dolgusu yan etki riski düşük bir prosedür olması bakımından güvenli bir seçenektir.

Efsane 6: Dudak Dolgusu İşlemi Uzun Sürer!

Gerçek: Dudak dolgusu işleminin bir diğer avantajı kişileri gündelik yaşantılarından alıkoymayacak kadar kısa süreli ve konforlu olmasıdır. Uygulama yaklaşık 15 dakika sürer.

Efsane 7: Dudak Dolgusu Basit Bir İşlemdir, Herkes Yapabilir!

Gerçek: Dudak bolca sinir ucu barındıran hassas bir organdır. Uygulamanın mutlaka steril klinik koşullarda, alanında uzman kişilerce gerçekleştirilmesi gerekir. Hijyenik olmayan ortamlarda, rastgele yaptırılan dudak dolgusu prosedürünün estetik faciaya dönüşmesi kaçınılmaz olabilir.

Efsane 8: Dudak Dolgusunu Sadece Kadınlar Yaptırır!

Gerçek: Dudak dolgusu kadınlar tarafından daha sık tercih edilse de bu prosedür erkeklere de uygulanabiliyor. Zira yaşlanma sürecinden sadece kadınlar etkilenmiyor. Yaş ilerledikçe dudaklarda meydana gelen hacim kaybı ve sarkma problemi erkekler için de rahatsız edici bir estetik unsur olabiliyor.