Dudak Dolgusunun Bilmek İsteyeceğiniz 5 Faydası

Dudak Dolgusunun Bilmek İsteyeceğiniz 5 Faydası

 

Dudak; total bir yüz güzelliği açısından oldukça önemli bir estetik unsur. Bu sebeple; konuşurken, gülümserken, kahkaha atarken ya da susarken, dudaklarımızın nasıl göründüğünü önemseriz. Bazı insanlar ince yapılı bir dudakla doğarlar bazı insanlar da yaşlanmayla birlikte dudaklarında incelme yaşarlar. Dünya genelinde oldukça popüler bir yere sahip olan dudak dolgusu prosedürü; dudaklara hacim ve şekil kazandırmanın oldukça zahmetsiz ve etkili bir yolu. Yüz konturuyla uyumlu, biçimli ve de hacimli dudakların daha iyi ve daha çekici hissettirdiği bir gerçek. Dudaklarınız ister yapısal olarak ince olsun isterse de zaman içerisinde dolgunluğunu yitirsin, doğru bir dolgu uygulamasıyla; daha genç ve çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz. İşte size dudak dolgusunun bilmek isteyeceğiniz 5 faydası.

  1. Dudak Dolgusu Daha Genç Ve Çekici Görünmenizi Sağlar

Dudak dolgusu her yaş grubunda rağbet gören bir uygulama. Kimi zaman yüz özelliklerinden tam anlamıyla memnun olmayan kişilerin ilk durağı; kimi zaman da yaşlanmanın görsel etkileriyle mücadele edenlerin olmazsa olmazı. Hangi yaşta tercih edilirse edilsin; her koşulda daha gelişmiş ve iyileştirilmiş bir yüz güzelliğinin önemli bir tamamlayıcısı. Kendisini; işte, evde, özel hayatında, sosyal çevresinde daha özgüvenli hissetmek isteyen kadınlar için makyaj hilelerinden daha kalıcı ve estetik bir seçenek.

  • Dudak Dolgusu Dudaklarda Doğal Bir Dolgunluk Sağlar

Dudak dolgusunda en sık kullanılan ve en güvenli bulunan dermal dolgu maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit vücutta doğal olarak var olduğu için dolgu maddesi olarak enjekte edildiğinde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Hyalüronik asitin morarmaya yol açma olasılığı oldukça düşüktür. Uygulama sonrası dolgu maddesi dudaklar tarafından daha kolay emilir. Hyalüronik asit bazlı dudak dolgusu uygun koşullarda ve işin uzmanı tarafından yapıldığı müddetçe dudakları şekillendirmenin en doğal görsel sonuçlarını sağlar. Dudaklarda elde edilen dolgunluğu korumak için uygulama 6 ayda bir tekrar edilebilir.

  • Dudak Dolgusu Aşamalı İlerleme Fırsatı Sunar

Doğuştan ince yapılı dudakları olan ve daha dolgun dudaklarla nasıl görüneceğinden emin olamayan kişiler için dudak dolgusu kademeli olarak yapılabilir. Her ne kadar hedef dolgun dudaklar elde etmek olsa da; arzu edilen dolgunluğa, küçük dozlarla başlayarak adım adım erişme şansı vardır.

  • Dudak Dolgusu Minimum Yan Etki Riski Taşır

Bu noktada bazı estetik facialar bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçiyor olabilir. Dudak dolgusu sonrası yüzü tanınmayacak hale gelen vakaları ya da dudakları tüm yüz hatlarını ele geçirecek kadar dolgunlaşmış olanları nasıl göz ardı ederiz? Denk geldiğiniz tüm bu tatsız haberler, hatalı uygulama kurbanlarına aittir. Denetimsiz ve streril olmayan klinik koşullarda, alanında uzman olmayan kişiler tarafında gerçekleştirilen tüm estetik müdahalelerin hem sağlık hem de görsellik açısından tatsız sonuçları olabileceği unutulmamalıdır. Hyalüronik asit bazlı dudak dolgusu doğru bir şekilde uygulandığı takdirde minimum alerjik reaksiyon ve yan etki riskine sahip bir prosedürdür.

  • Dudak Dolgusunda İyileşme Süreci Hızlıdır

Dudak dolgusu tatmin edici bir güzellik elde etmenin pratik bir yoludur. Ameliyatsız bir seçenek olması sebebiyle, işlem sonrası gündelik yaşantıyı aksatacak istirahat sürecine ihtiyaç yoktur. Uygulama, hasta hazırlandıktan sonra ortalama 15 dakika sürer. Sonrasında kişiler sosyal yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Dudak dolgusu uygulamasının başarısını riske atmamak adına işlem sonrası şu noktalara özen göstermek gerekir:

  • İşlemden sonra 3 ila 4 saat boyunca sıcak içecekler tüketilmemelidir.
  • İlk 24 saat ruj sürülmemelidir.
  • Enjekte edilen dolgu maddesinin yerinden oynamaması için dudakların ısırılmaması gerekir.
  • Sert öpüşmelerden kaçınılmalıdır.