Gülüş Tasarımı İle Daha Genç Görünmek Mümkün Mü?

Gülüş Tasarımı İle Daha Genç Görünmek Mümkün Mü?

Yaşlanma süreci; genel sağlık durumunuzdan görünüşünüze kadar pek çok şeyi değiştiriyor. Yaşlanmak; psikolojik, fizyolojik ve estetik açıdan hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağı; olamayacağı anlamına geliyor. Ancak yaşlanmayı önleyemeseniz de yaşınızın iyisi olmayı seçebilirsiniz. Nasıl mı?

Sağlığınız ve görünüşünüzle ilgili; iyi baktığınız, koruduğunuz, ihmal etmediğiniz her şey, ileriye dönük sağlam bir yatırım olacaktır. “Anti-Aging” kavramı, bu anlayışı destekler. Beslenme şekli, uyku düzeni, stres yönetimi, kişisel bakım alışkanlıkları yaşlanma kalitesini etkileyen önemli faktörlerdir. Bireysel tedbirler almanın yanı sıra,  yaşlanma karşıtı prosedürlerin nimetlerinden faydalanarak da; bedensel, ruhsal ve görsel dinçliği ileri yaşlarda dahi sürdürebilirsiniz.

Anti-aging uygulamaların hedefi sadece yüzeysel çizgi ve kırışıklıklar değil. Bedeninizde canlılığını ve sağlığını yitirmeye başlamış her detay anti-aging’in kapsama alanına girer. Buna, gülüş kalitenizi doğrudan etkileyen ağız ve diş sağlığı da dahildir. Diş ve diş eti problemleri; hem fonksiyonel hem de estetik kayıplara yol açar. Estetik boyutlarıyla ele alacak olursak; olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize dahi sebebiyet verebilirler.

Diş Eksikliği Yanakların Ve Dudakların Görünümünü Etkiliyor

İlerleyen yaşlarda diş kaybı sorunu artıyor. Bunun birçok nedeni var. Ağız sağlığını etkileyen sistematik hastalıkların yaşla birlikte artış göstermesi, yetersiz ağız hijyeni, çene kemiğinde erime, düşen bağışıklığın yol açtığı diş eti hastalıkları, diş kaybıyla sonuçlanabiliyor. Telafi edilmeyen diş kayıpları, dudaklarda ve yanaklarda çökkünlüğe sebep oluyor. Bu da yüz konturunun tamamen değişmesi anlamına gelir. Diş eksikliklerinin giderilmesi hem estetik hem de fonksiyonel açıdan gereklidir.

Diş Lekeleri Bakımsız Ve Yaşlı Bir Görünüme Yol Açar

İlerleyen yaşla birlikte dişler soluklaşabilir. Öte yandan, yaşla ilişkisi olmaksızın yapısal nedenlerle ya da sağlık sorunları sebebiyle de diş lekelerine sahip olabilirsiniz. Dişlerde meydana gelen renk bozuklukları ciddi bir estetik sorundur. Ağız hijyenine önem vermeyen biri gibi algılanabilir, olduğunuzdan daha yaşlı görünebilir, tüm kahkahalarınızı kamufle etmek zorunda kalabilirsiniz.

Diş Etlerinin Görünümü De Önemli!

Diş ve diş eti sağlığı birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Yaşlanmayla birlikte diş eti hastalıklarına yakalanma riski artıyor. Diş eti hastalıkları; diş kaybına yol açabilecek ve vücudun diğer bölgelerine yayılabilecek kadar ciddiyet arz eder. Diş etlerinin sağlıklı görünümleri estetik açıdan da gerekliliktir.

Gülüş Tasarımı Yüzünüzün Görünümünü Değiştirebilir

Gülüş tasarımında yüz konturuna uyumlu olabilecek bir gülüş inşa edilirken; dişler, diş etleri, dudakların görünümü ve çene yapısı bir arada değerlendirilir. Gülüş tasarımı; renk kayıplarının, şekil bozukluklarının, diş ve diş eti problemlerinin giderilmesine yönelik prosedürleri içerir.

Gülüş Tasarımında En Popüler Tedaviler Hangileri?

Gülüş tasarımı; doğal, estetik ve sağlıklı sonuçlar sunan kişiselleştirilmiş prosedürlerden oluşur. Estetik diş hekimliği kapsamında uygulanan en popüler diş tedavilerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Estetik dolgu uygulamaları
  • Porselen kaplama
  • Porselen lamine
  • Zirkonyum kaplama
  • Profesyonel diş beyazlatma
  • Pembe estetik

Gülüş Tasarımı Farklı Estetik Prosedürlerle Kombine Edilebilir Mi?

Diş ve diş eti kusurlarının giderilmesi dışında, kusursuz bir gülüş hattı oluşturmak için farklı estetik prosedürlerden de destek alınabilir. Dudaklara, yanaklara ve ağız çevresine dolgu uygulaması yapılabilir.

Gülüş Tasarımı İle Daha Genç Görünmek Mümkün Mü?

Cevabımız kesinlikle evet! Sağlıklı ve estetik diş yapısı; daha iyi görünmenizi, daha iyi hissetmenizi, daha güzel gülümsemenizi sağlar. Beyaz, parlak ve pürüzsüz dişlerle; hem yüzünüzü hem de bulunduğunuz ortamı aydınlatabilirsiniz. Estetik diş hekimliğinde kullanılan ileri seviye teknolojilerle; hem estetik hem de doğal sonuçlar elde edebilirsiniz.