HydraFacial Cilt Bakımı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

hydrafacial-cilt-bakimi

HydraFacial Cilt Bakımı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Bazı kadınlardan iki konuda bilgi almak zordur. Biri yemek tarifleri, diğeri ise cilt bakım sırları. Portakallı kek göz kararı yapılmıştır, ölçüsü yoktur; ciltleri de doğuştandır, özel bir rutinleri yoktur. Cilt güzelliğinde genetik mirası yok saymıyoruz elbette. Ancak zaman ve çevre gibi kontrol dışı faktörlerin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini, ne yazık ki sadece yüzümüzü yıkayarak yok edemiyoruz. Amacımız güzelliğin paylaşılması ve çoğalması! Bu sebeple; iş hayatınızda ve sosyal çevrenizde denk geldiğiniz, ışıl ışıl parlayan canlı ciltlerine hayran olduğunuz kadınların sırrını açıklıyoruz. Hydrafacial cilt bakımı! Son dönemin dünya çapında uygulanan en popüler cilt bakım prosedürü. Ciltte kuruluk problemleri ve yaşlanma belirtileri karşısında son derece etkili sonuçlar sunuyor. Yan etki riskinin düşük olması bakımından da avantajlı ve güvenli bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Hydrafacial, gözenekleri temizleyen ve cildi nemlendiren tıbbi bir uygulama. Bu dört aşamalı tedavinin; uygun klinik koşullarda ve profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. İşte size hydrafacial hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey!

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial 4 aşamadan oluşan bir cilt bakımı prosedürü. İlk aşamada, kalem benzeri bir cihazla gözeneklere serum aşılanarak cildin arınması ve temizlenmesi sağlanıyor. Zira ölü hücrelerin ve fazla sebumun ciltten uzaklaştırılması gerekiyor. Sonrasında cilde salisilik ve glikolik asit karışımı uygulanarak, gözenekleri tıkayan kir ve yağların parçalanması sağlanıyor. Siyah noktaları, kiri, yağı temizlemekte kullanılan hydrapeel uçla, cilde nemlendirici ve besleyici serumlar uygulanıyor.

Hydrafacial Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakım prosedürü ciltte çok yönlü bir iyileşme sağlar. Uygulamayı gerçekleştirdiğimiz hastalarımızda; kırışıklıkların görünümünün azaldığını, cilt dokusunun sıkılaştığını, genişlemiş gözeneklerin azaldığını, cilt renk tonunun dengelendiğini gözlemliyoruz. Hydrafacial uygulaması sonrasında ciltte; daha canlı, parlak, nemli ve dinamik bir görünüm meydana geliyor.

Hydrafacial Cilt Bakım Uygulamasının Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Cilt bakımında profesyonel bir hizmet almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken konu; bu uygulamayı nerede ve kime yaptıracaklarıdır. İster hydrafacial ister farklı bir cilt bakımı prosedürü olsun, mutlaka uzman kişiler tarafından, steril klinik şartlarda uygulanmalıdır. Hydrafacial cilt bakımı, diğer prosedürlere nazaran daha minimum yan etkilere sahiptir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar oluşsa da hızla geçmesi beklenir. Uygulamanın ertesi günü makyajınızı yapabilir günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı Herkes İçin Uygun Mu?

İşte size tedavinin bir diğer avantajı! Hydrafacial prosedürü hemen hemen her yaş grubu ve cilt tipi için uygundur. Ancak yine de birkaç istisna var. Hydrafacial tedavisinden şu durumların varlığında kaçınmak gerekir:

  • Akne / Sivilce problemi olan genç bireyler
  • Güneş lekesi olan ileri yaş grubu kişiler
  • Roza hastalığı olanlar
  • Aktif cilt döküntüleri olan kişiler
  • Hamileler

Hydrafacial Ne Sıklıkta Uygulanabilir?

Hydrafacial prosedürü diğer cilt bakım uygulamalarına göre etkisi daha uzun süren bir tedavi seçeneği. İlk etapta değişim fark edilir düzeyde olsa da uygulamanın amacı zamanla iyileştirilmiş bir görsel sonuca ulaşmak. Dolayısıyla hydrafacial işleminden maksimum fayda sağlayabilmek için uygulamanın her 4 ila 6 haftada bir tekrar edilmesini öneriyoruz.

Hydrafacial Farklı Antiaging Prosedürlerle Bir Arada Yapılabilir Mi?

Hydrafacial cilt bakımı; botoks, dolgu, kaş tasarımı gibi prosedürlerle bir arada yapılabiliyor. Ancak hepsi farklı ihtiyaçlara hitap eden prosedürler. Yani birbirlerinin yerine geçebilen uygulamalar değiller. Bu tedavileri bir arada almak isteyen kişiler hydrafacial yaptırmadan önce diğer seçeneklerin yan etkilerini göz önünde bulundurmaları gerekir.