Lazer Liposuction İle Gıdı Bölgesi Yağlarına Veda Edin!

Lazer Liposuction İle Gıdı Bölgesi Yağlarına Veda Edin!

Gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkma problemi hem kadınlar hem de erkekler için oldukça yaygın bir estetik sorun. Yüz ve dekolte bölgesinin görsel bütünlüğünü bozan bu deformasyon, gıdı estetiği ihtiyacını gündeme getiriyor. Zira belirgin bir çene hattı her zaman için daha genç ve çekici bir görünüm demek. Çene altından sarkan yağ dokusundan zengin bir deri fazlalığı; daha yaşlı ve kilolu bir görünüme sebebiyet verebiliyor. Estetik kaygıya dönüşen bu sorunun çözümü ise zannedildiğinden daha kolay. Lazer liposuction ile 30 dakika içerisinde gıdı bölgesini hafifletmek ve daha genç bir görünüm elde etmek mümkün.

Gıdı Bölgesinde Yağlanma Ve Sarkma Neden Olur?

Gıdı bölgesinde; çift çene görünümüne yol açan, jawline çizgisini tamamen ortadan kaldıran ve boyun bölgesini kaplayan fazla yağlar; hem estetik açıdan hem de sağlık açısından sorun teşkil edebiliyor. Gıdı bölgesinde depolanan inatçı yağlar ağırlıklı olarak kilo alımıyla ilgili. Ancak yapısal faktörler de gıdı bölgesindeki yağlanma problemi üzerinde etkili olabiliyor. Boyun bölgesinin tüm zarafetini ortadan kaldıran bu durum aynı zamanda; tiroit, diyabet gibi bazı kronik hastalıkların da bir tezahürü olabiliyor. Gıdı bölgesinde yağlanma sorununa sarkma problemleri de eşlik edebiliyor. Ya da gıdı sarkması yaşlanmayla birlikte tek başına bir sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Yaş ilerledikçe cilt dokusunda meydana gelen elastikiyet kaybı, yer çekiminin de etkisiyle sarkma problemlerini gündeme getiriyor. Zamana ve yer çekimine karşı koyamayan kritik bölgelerden bir tanesi de gıdı.

Lazer Liposuction İle Gıdı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Boyun ve çene altı bölgesinde depolanan yağ fazlalıkları lazer liposuction yöntemi ile alınabiliyor. Bu işlem; küçük noktalardan, kıl inceliğinde lazer kanülüllerle girilerek gerçekleştiriliyor. Uygulama alanına noktasal girişler yapıldığı için belirgin bir iz kalma sorunu yaşanmıyor. Oluşan izler zaman içerisinde silikleşiyor. Lokal anestezi altında yapılabilen lazer liposuction, ortalama 30 dakika sürüyor.

Lazer Liposuction İle Gıdı Estetiği Neden Avantajlı?

Lazer liposuction yöntemi ile gıdı estetiği prosedürünün hem iyileşme süreci açısından hem de sunduğu görsel sonuçlar bakımından birçok avantajı bulunuyor.

İyileşme Süreci Açısından Avantajları:

  • Uygulamanın genel anestezi gerektirmemesi işlem sonrası toparlanma sürecini kolaylaştırır
  • Hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilirler.
  • Gündelik hayatı etkileyen bir uygulama değildir.
  • Pansuman gerektirmez.
  • Yara izi riski son derece düşüktür.

Estetik Avantajları

  • Jawline hattını (Çene hattını) belirgin hale getirir.
  • Boyun bölgesine kaybettiği zarafeti yeniden kazandırır.
  • Hem yüze hem dekolte bölgesine estetik faydalar sağlar.
  • Daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırır.
  • Görsel memnuniyet her zaman için iyi hissettirir.

Lazer Liposuction Gıdı Sarkması Sorununu Ortadan Kaldırır Mı?

Lazer liposuction gıdı estetiği uygulaması ile ciltte belirgin bir toparlanma ve sıkılaşma elde etmek mümkündür. Ancak yağlanma ve sarkma problemlerinin bir arada olduğu durumlar için en etkili yaklaşım, ayrı ayrı değerlendirilmeleridir. Zira ileri seviye sarkma problemlerinin varlığında, hedefi inatçı yağlar olan lazer liposuction tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada germe prosedürlerinin düşünülmesi ya da liposuction ile germe prosedürünün kombine edilmesi daha doğru olabilir.

Lazer Liposuction İle Gıdı Estetiği Sizin İçin Uygun Mu?

Çene hattından boyun bölgesine yayılan ve yüz estetiğini bozan bir yağ birikintisiyle karşı karşıyaysanız bu estetik kaybı lazer liposuction ile gidermeyi düşünebilirsiniz. Tıp merkezimizde uygulanan lazer liposuction ile gıdı estetiği prosedürü hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, randevu kaydı oluşturarak yeni görüntünüze Interliva farkıyla kavuşabilirsiniz.