Mezoterapi Cilde Nasıl Etki Eder?

mezoterapi

Mezoterapi Cilde Nasıl Etki Eder?

Cildimizi yıpratan tek faktör zaman değil. Uykusuzluk, stres, sigara, kötü beslenme, hava kirliliği, hijyen eksikliği, yoğun çalışma temposu… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Tüm bu dış faktörlerin de cilt kalitesi üzerinde doğrudan etkileri vardır. Geç kalmadan alacağınız bazı önlemlerle, cilt yaşlanmasını geciktirmeniz mümkün. Mezoterapi; alarm veren cilt sağlığı için canlandırıcı ve yenileyici etkisi olan bir uygulama. Cildin orta katmanını hedef alan ve kolajen üretimini uyaran mezoterapinin, cilt üzerindeki mucizevi etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Ciltte daha genç ve sıkı bir etki yaratmayı amaçlayan uygulama, ince uçlu iğnelerle gerçekleştiriliyor. Mezoterapi enjeksiyonunun içeriği; vitamin, mineral, hormon ve bitki özlerinden oluşuyor. İğnelerin hedefi, cildin orta kısmında yer alan dermis tabakası. Yani kolajen ve elastinin en bol bulunduğu bölüm. Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller bir kokteyl olarak cilt orta tabakasına doğrudan enjekte ediliyor.

Mezoterapi Hangi Amaçlarla Yapılır?

Antiaging uygulamaları içerisinde etkili ve tatmin edici görsel sonuçlar sunması bakımından oldukça popüler bir tercih olan mezoterapi prosedürü şu amaçlarla uygulanıyor:

  • Ciltte oluşan kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak
  • Esnekliğini kaybetmiş cildi sıkılaştırmak
  • Ciltte daha parlak ve aydınlık bir görünüm sağlamak
  • Cilt hasarına yol açan sorunları düzeltmek

Mezoterapi; küçük dokunuşlarla fark edilir değişimlerin elde edilebildiği bir tedavi seçeneği. Ancak ileri düzeyde gevşeme ve sarkma problemlerinin varlığında ve de derin kırışıklıklarda, mezoterapinin tek başına yeterli bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz.

Mezolifting Nedir?

Yüz bölgesine yapılan mezoterapi uygulaması mezolifting olarak adlandırılıyor. Donuk, mat ve yorgun görünümlü ciltler, mezoliftingle daha canlı bir görünüm kazanıyor. Aynı zamanda lifting etkisiyle sarkık cilt dokusunda toparlanma sağlıyor.

Mezoterapi Uygulaması Cilde Nasıl Etki Eder?

  • Mezoterapi Fark Edilmenizi Sağlar

Mezoterapi ile göze çarpan bir güzellik yakalamanız mümkün. Yüz bölgesinde yarattığı toparlama ve sıkılaşma etkisi; daha genç ve dinamik görünmenizi sağlar. Mezoterapi sonrası bulunduğunuz her ortamın enerjisini yükselttiğinizi fark edersiniz.

  • Mezoterapi Yüzünüzden Yorgun Görünümü Siler Süpürür

Göz çevresinde meydana gelen deformasyonlar yüz ifadenizi değiştirir. Çizgiler, gözaltında halkalanma, göz kapaklarının gevşemesi, yorgun ve mutsuz bir izlenim yaratmanıza sebebiyet verebilir. Göz çevresine uygulanan mezoterapi sonrası tüm bu sorunlardan ve “Yorgun musun? Üzgün müsün” gibi sorulardan kurtulmuş olursunuz.

  • Mezoterapi Botoks Ve Dolgu Gibi Prosedürlerle Kombine Edilebilir

Botoks ve dolgu uygulamalarının etkinliklerini artırmak için mezoterapiden destek alınabilir. Bu sayede daha güçlü ve dayanıklı sonuçlar elde edilebilir.

  • Mezoterapi Cilt Sağlığını Destekler

Kolajen ve elastin cilt sağlığı için elzem iki protein. Mezoterapi uygulaması kolajen ve elastin üretimini teşvik eder.

  • Mezoterapi Cilt Lekelerini Giderir

Mezoterapi uygulaması, cilt lekelerinin giderilmesinde ve renk açmada etkili olabiliyor. Leke mezoterapisi ile ciltte belli miktarda açılma sağlamak mümkün. Cildin lekeli bölgelerine, deri altına enjeksiyon yapılarak tedavi gerçekleştiriliyor.

 Mezoterapi Tedavisinin Nihai Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Mezoterapi tedavisinin ciltte yarattığı iyileştirici etkiyi uygulamadan hemen sonra fark etmek mümkün. Uygulamadan 1 hafta sonra işlemin mucizevi sonuçlarına tanıklık etmeye başlayabilir ve bir yıl süreyle canlı bir cildin keyfini sürebilirsiniz.

Mezoterapi Kaç Seans Olmalı?

Tedaviden maksimum sonuçlar elde edebilmek ve kalıcılık etkisinin uzun süreli olmasını sağlamak amacıyla mezoterapi uygulamasının 2 hafta arayla 3 ila 4 seans tekrar edilmesi gerekir.

Mezoterapi Ağrılı Bir İşlem Mi? Uygulama ince uçlu iğnelerle gerçekleştirilir. Genel olarak anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ancak; hastaların tercihleri doğrultusunda lokal anestezi kremi ile uygulama bölgesinin uyuşması sağlanabilir.