Profesyonel Diş Beyazlatma Düşünmeniz İçin 5 Neden

Profesyonel Diş Beyazlatma Düşünmeniz İçin 5 Neden

İnsanlarla tanıştığımızda ilk olarak nasıl gülümsediklerine dikkat ederiz. Güzel bir gülümseme her zaman için sizinle ilgili olumlu bir intiba bırakır. Güzel ve estetik bir gülümsemede dudakların ardındaki manzara belirleyici rol oynar. Kısacası dişlerinizin rengi ve biçimi gülüş estetiğinin en önemli unsurlarıdır. Amerikan Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi tarafından yapılan bir ankete göre; yetişkinlerin %96’sı; güzel ve çekici bir gülümsemenin karşı cinsi etkilediğini; %74’ü ise; çekici bir gülümsemeye sahip olmamanın, kariyer hayatını etkilediğini düşünüyor*. Yapılan anketin sonucu bize şunu gösteriyor: Temiz ve bakımlı dişlere sahip olmak daha güzel bir gülümseme ve kendinden daha emin bir duruş sergilemek demek. Bu sebeple estetik diş hekimliği kapsamında uygulanan prosedürlere gösterilen rağbet her geçen gün biraz daha artıyor. Estetik diş kavramının olmazsa olmazı ise diş beyazlatma uygulaması. Zira dişleriniz ne kadar kusursuz bir dizilime sahip olurlarsa olsunlar renk bozukluğu varsa estetik bir diş görselinden söz etmek mümkün değil.

Evde Diş Beyazlatma Mümkün Mü?

Dişlerimizi parlatmak, beyazlatmak, görünümlerini aydınlatmak için çoğu kez çeşitli bireysel yöntemleri araştırıyor ve uyguluyoruz. Fırçalama veya gargara yapma gibi girişimlerin diş lekelerini ya da dişlerde renk bozukluğunu giderme gibi bir marifetleri yoktur. Bunlar ağız ve diş hijyenini sağlamaya yönelik uygulamalardır. Mevcut sararmalardan ve lekelenmelerden dişleri fırçalayarak kurtulmak mümkün değil. Buna ek olarak beyazlatıcı etkisi olan diş macunları da diş beyazlatma için ilk aklımıza gelen seçeneklerden biri olabiliyor. Bu tarz ürünler kısa süreli bir parlaklık etkisi yaratsa da uzun süre ve sürekli kullanımları diş sağlığı açısından önerilmez. Daha kalıcı ve etkili çözüm arayışında olanlar için en ideal seçenek, profesyonel diş beyazlatmadır. Ofis tipi olarak adlandırılan, klinik ortamda bir diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma işlemi daha tatmin edici sonuçlar sunar.

Profesyonel Diş Beyazlatma Tedavisi Zor Bir İşlem Mi?

Profesyonel diş beyazlatma diş lekelerinden ve sararmalardan kurtulmanın en etkili ve zahmetsiz yoludur. Prosedür; dişlerin temizlenmesi ile başlar, beyazlatma işlemi ile devam eder ve durulama ile son bulur. Hastanemizde estetik diş hekimliği kapsamında gerçekleştirilen diş beyazlatma prosedürümüz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için; https://www.interliva.com/tedavi/dis-beyazlatma/ linkini tıklayabilirsiniz.

Neden Profesyonel Diş Beyazlatma Düşünmelisiniz?

  • Profesyonel Diş Beyazlatma Daha Uzun Süreli Sonuçlar Sunar

Profesyonel diş beyazlatma ömür boyu kalıcılık etkisine sahip olmasa da dişlerdeki parlaklık etkisi 1 yıldan daha fazla devam edebilir.

  • Profesyonel Diş Beyazlatma Etkili Sonuçlar Sunar

Gülüş tasarımının en çok tercih edilen uygulaması olan diş beyazlatma etkili ve tatmin edici görsel sonuçlar sunar. Bazen iyileştirilmiş bir diş rengi görsel olarak tek başına güzel bir gülümseme için yeterli olabilir.

  • Profesyonel Diş Beyazlatma Ağız ve Diş Sağlığına Gösterilen Özeni Artırır

Diş hekimlerinden “İyi bakmamışsınız” uyarısını alan insan sayısı pek de az değil. Profesyonel diş beyazlatma ağız hijyenine özen göstermeyen ya da yeterince özen göstermeyen kişilerde hassasiyet yaratır. Dişlerinde yakaladığı parlaklığı uzun süre korumak isteyen kişiler bunu sağlamak adına dişlerine daha çok bakmaya başlarlar.

  • Profesyonel Diş Beyazlatma Güvenli Bir İşlemdir

Diş beyazlatma etkisi olan ürünler, hidrojen peroksit konsantrasyonu içerirler. Hidrojen peroksit uzun süreli kullanımda diş sağlığı için risk unsurudur. Dişlerin yapısına zarar vererek hassasiyet oluşumuna yol açabilir. Doktor kontrolünde yapılmayan bir uygulamadan diş ve dişeti hasarıyla çıkabilirsiniz.

  • Profesyonel Diş Beyazlatma Hızlı Ve Konforlu Bir İşlemdir

Profesyonel diş beyazlatma ile dakikalar içerisinde parlak dişlere sahip olabilirsiniz. Dişlerin temizlenmesi, koruyucu aparatların takılması ve çıkarılması gibi hazırlık prosedürleri ile birlikte ortalama 1 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.