Safe Rhinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Safe Rhinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Tıbbi literatürde rhinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği, dünya genelinde tarihi oldukça eski yıllara uzanan estetik ameliyatlardan bir tanesi. Kaynaklar, ülkemizde gerçekleştirilen ilk burun estetiği ameliyatının 70’li yıllara tekabül ettiğini gösteriyor. Geçmişten bugüne popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş. Aksine teknolojiyle birlikte gelişen çağdaş teknikler sayesinde, toplumun tüm kesimleri tarafından artan bir ilgiyle rağbet görmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü siyasetçilerden; Hollywood yıldızlarına, sporculardan, pop yıldızlarına; televizyon dünyasının ünlü isimlerinden, başarılı iş insanlarına, pek çok kişinin en çok önemsediği estetik unsurun burun olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Rhinoplasti neden bu kadar gözde?

Karşıdan bakıldığında yüzümüzde en çok yer işgal eden organ olması bunun en büyük nedeni. Yapısal olarak küçük ve kalkık burunlar; şarkılara, şiirlere konu olurken; yüz konturunu bozacak büyüklükte şekil bozuklukları olan burunlar, alay konusu olabiliyor. Hiç kimsenin gözüne batmasa dahi aynaya bakarken sizi rahatsız edebiliyor. Orta yüzde yer alması sebebiyle yüz güzelliğinin en önemli tamamlayıcısı. Güzelliğimizdeki belirleyici rolü bu kadar dominantken, rhinoplasti’nin bu denli popüler olmasına şaşmamak gerek.

Burun Estetiğinde Son Nokta Safe Rhinoplasti!

Burun estetiği her ne kadar çok popüler olsa da; cerrahi bir prosedür olması sebebiyle bazı kaygıları da beraberinde getirebiliyor. Ameliyat fikri bazı insanlar için tedirgin edici olabiliyor. Hastalar; ameliyat esnası, iyileşme süreci, yara bakımı ya da iz kalıp kalmayacağı gibi konularda endişe duyabiliyorlar. Safe Rhinoplasti ile tüm bu kaygılara son veriyoruz. Safe Rhinoplasti ile arzu ettiğiniz estetik görünüme zahmetsizce kavuşabilirsiniz.

Safe Rhinoplasti Nedir?

Safe Rhinoplasti; burunla ilgili hem görsel hem de fonksiyonel olarak sorun teşkil eden deformitelerin, cerrahi olarak giderildiği bir burun estetiği ameliyatıdır. Ameliyat esnasında sadece burnun iç kısmına müdahale edilir. Pansuman, yara izi, iyileşme süreci gibi cerrahi prosedürlere yönelik tüm önyargıları ortadan kaldıran Safe Rhinoplasti, estetik bir buruna sahip olmanın en güvenli yoludur.

Safe Rhinoplasti Nasıl Yapılır?

Kapalı teknikle gerçekleştirilen Safe Rhinoplasti, burnun iç kısmından, yumuşak dokuya zarar vermeden gerçekleştirilir. Cilt üzerinde herhangi bir kesi yapılmaz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen Safe Rhinoplasti ortalama 2 saat sürer.

Safe Rhinoplasti Neden Avantajlı?

Burun estetiğini her anlamda daha sıkıntısız bir prosedüre dönüştüren Safe Rhinoplasti’nin birçok avantajı bulunuyor. İşte onlardan bir kaçı:

 • Safe Rhinoplasti kapalı teknikle gerçekleştirilir. Kapalı teknik; burnun dış yüzeyine hiçbir müdahale yapılmayacağı, müdahalenin sadece burun iç kısmıyla sınırlı olacağı anlamına gelir.
 • Cilt yüzeyine cerrahi olarak yapılan tüm müdahaleler iz bırakır. Estetik plastik cerrahinin farkı; yara izlerini kamufle edebilmesi, gizleyebilmesi ya da hafifletebilmesidir. Safe Rhinoplastinin kapalı teknikle gerçekleştirilmesi, görünür alanlarla ilgili yara izi oluşma riskini ortadan kaldırır.
 • Burun estetiği ameliyatlarının can sıkıcı konularından biri de tampon kullanımıdır. Hastalar açısından konforsuz bir zorunluluktur. Safe rhinoplasti bu zorunluluğu ortadan kaldırır. Ameliyat sonrası tampon kullanmak gerekmez.
 • Safe Rhinoplasti bir burun estetiğinden bekleyebileceğiniz maksimum sonuçları sağlar. Estetik, fonksiyonel ve en önemlisi doğal görünen bir buruna kavuşursunuz.

Safe Rhinoplasti Hangi Durumlar İçin Uygundur?

Kapalı ve izsiz olarak gerçekleştirilen Safe Rhinoplati, şu sorunların çözümü için idealdir:

 • Burnun yüz konturunu bozacak büyüklükte olması
 • Burun sırtının tümsekli ve kemerli bir görünümde olması
 • Burunda şekil bozukluklarının olması
 • Burun ucunun düşük olması

Safe Rhinoplasti Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

İyileşme süreci bakımından zahmetsiz ve konforsuz bir seçenek olan Safe Rhinoplasti sonrası; gündeme gelebilecek durumları ve yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 1 hafta süren şişlikler ve morluklar meydana gelebilir.
 • İlk 2 gün buz kompres uygulamasıyla şişliklerin ve morlukların etkisi azaltılabilir.
 • Ameliyat sonrası ilk 48 saat hastaların, başları yüksekte kalacak şekilde bir uyku pozisyonu belirlemeleri gerekir.
 • Yaklaşık 2 ay süreyle gözlük kullanılmamalıdır.